2018 Emlak Vergisi 1. Taksit Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

 

Yurt içerisinde yer alan sınırlar dahilinde taşınmaz mal sahibi olan kişilerin bu mal için belirlenen oranda emlak vergisi ödemesi kanuni bir yükümlülüktür. Maliye Bakanlığı tarafından ilan edilen vergi takvimi içerisinde her senenin başında o yıl içerisinde ödenecek olan vergilerin beyan tarihleri ve son ödeme tarihleri ilan edilir.

Emlak vergisi ödemeleri de bu takvim içerisinde kendisine yer bulur. Gayrimenkul sahibi olan herkes vergi mükellefi olarak kabul edilmekte olup emlak vergisi ödemekle yükümlüdür. Peki, 2018 emlak vergisi 1. taksit son ödeme tarihi ne zaman?

 

Emlak Vergisi Ne Zaman Ödenir?

 

Bilindiği üzere emlak vergisi ödemelerini zorlanmadan yapmak isteyen kişiler için emlak vergisi istenildiği takdirde iki taksit halinde ödenebilmektedir. Emlak vergisi ödemelerini tek seferde ödemek isteyen kişiler 1 Mart 2018 itibari ile emlak vergisi borçlarını ödemeye başlayacaklar ve 3 ay boyunca toplam emlak vergisi borçlarını tek seferde ödeyerek kapatabilecekler.

Taksitli şekilde emlak vergisi borçlarını ödemek isteyen kişiler de yine bu 3 aylık dönem kapsamında emlak vergisi borçlarının belirlenen ilk taksit tutarlarını yatırma hakkına sahip olacaklar. Yani ödemelerin en geç 31 Mayıs tarihine kadar yapılması gerekecek.

 

Emlak Vergisi 2. Taksit Ödeme Tutarı Nasıl Yapılır?

 

Emlak vergisi ödemesini 2 taksit halinde yapmak isteyen kişilerin ikinci taksit ödemelerini ise Kasım ayı içerisinde yapmaları gerekiyor. Kasım ayı sonuna kadar ödemesini yapmayan kişiler gecikmeye düşüyor ve gecikme faizi ödemeleri isteniyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz