2018 Emlakçı Kiralama Sözleşmesi Örneği 

Emlakçı tarafından gösterilen taşınmazın beğenilerek kiralanmasının istenmesi durumunda mal sahibi ile emlakçı kiralama sözleşmesi düzenlenmektedir. Kiralama sürecinde emlakçı kiralayan taraftan komisyon için kaparo talep ederken bu tutar ve kiralama koşulları da bu sözleşmede kayıt altına alınmaktadır. Bu sözleşmeyi emlakçı, taşınmaz sahibi ve kiralayan taraf imzalamaktadır.

2018 Emlak Kiralama Sözleşmesi Örneği

CİNSİ :
İLİ :
İLÇESİ :
MAHALLESİ :
SOKAĞI :
KAPI NO :
PAFTA NO :
ADA NO :
PARSEL NO :

KİRACI ……………..………….ile KİRAYA VEREN ………………………yukarıda
kayıtlı emlağın aşağıda belirlenen koşullarda kiralanması için anlaşmışlardır.

1 – KİRAYA VEREN, sahibi bulunduğu yukarıda kayıtlı emlağını (yıllık brüt stopaj dahil) ……….……TL’dan kiralamayı kabul etmiştir.

2 – Kiralama bedeline mahsuben, Kiracı’dan …………..…TL kaparo alınmıştır.

3 – Bu sözleşme imzalandıktan sonra, borçlar kanunu’nun 156/2 maddesine göre, taraflardan kiracı, bu emlağı kiralamaktan vazgeçtiği taktirde, verdiği kaparoyu geri alamayacaktır. KİRAYA VEREN vazgeçerse, kaparoyu iade edecek ve kaparo miktarı kadar daha tazminat ödeyecektir.

4 – KİRACI kendisine bu sözleşmeyi sağlayan EMLAKÇI’ya sözleşmenin imzasından itibaren yıllık brüt (stopaj dahil) kiralama bedelinin % 10’u +KDV hizmet ücreti ödemeyi kabul etmektedir.

5 – Anlaşmazlık halinde haksız olan taraf, bu sözleşmede yazılı tazminatlarla birlikte diğer tarafın maruz kalacağı her türlü zarar, ziyan, mahkeme ve icra masrafları ile vekalet ücretini de ödeyecektir.

6 – Bu sözleşmenin uygulanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın giderilmesinde  ………….………. Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir……/……/2017

KİRACI
…………………
EMLAK KOMİSYONCUSU
…………………
KİRAYA VEREN
…………………

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz