İmar Affında Önemli Tarihler

Vatandaşların mevzuata aykırı yapıları ile ilgili olarak başvurabilecekleri imar affına ait detaylar belli olmaya başladı. Özellikle hangi yapıların imar affına tabii tutulacağı, hangi yapıların imar affından yararlanabileceği ve imar affı başvurularının içerisinde yer alan tarih bilgileri de son derece önemli bir hale gelmeye başlamış durumda.

Başvurular Ne Zaman Başladı?

Nitekim insanların yapıları ile ilgili cezadan muaf olmak için yapmaları gereken bir takım prosedürler olduğunun da bu noktada altını çizmek gerekiyor. 8 Haziran 2018 tarihinde başlayan imar affı başvuruları vatandaşların yapıları ile ilgili olarak alacakları cezayı da sıfır noktasına indirmek için oldukça önemli bir fırsat olarak görülüyordu. Haziran ayının ortasını yaşadığımız şu günlerde akıllara takılan en güncel sorulardan bir tanesi de şüphesiz ki imar affı için son başvuru tarihinin ne zaman olacağıdır.

2018 İmar Affı İçin Son Tarih

E-devlet üzerinden yapabileceğiniz imar affı başvuruları için takip edeceğiniz son tarih ise 31 Ekim 2018 olarak belirtilmiş durumda. Yapacağınız başvuruda size vaat edilen ücreti de Maliye Bakanlığı’na vergi dairelerine yapabileceğinizi hatırlatalım. Bu yapı kayıt belgesini alabilmeniz için konutlar için talep edilen yüzde 3, ticari konutlar için ise yüzde 5 gibi bir bedel ödenmesi de gerekiyor. Son derece kolay bir başvuru yöntemini siz vatandaşlara sunan imar affının tarihlerini bir yere not etmenizi ve gerekli işlemleri yapmak için zaman kaybetmemenizi de önemle tavsiye ederiz.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz