2018 Kasım Ayı Kira Artış Oranı Ne Olacak?

 

Geçtiğimiz yıl kiracı olarak belirlenen kira sözleşmesi ve kira bedeli üzerinden eve girmiş olan kişiler için kira sözleşmelerinde yenilenme söz konusu ise ve kira artış bedeli Kasım ayında yenilecek ise kiracılara bu ay hangi oranda zam yapılacağı merak konusu olmaya başlamıştır. Kasım ayına sayılı günler kala, 2018 Kasım ayı kira artış oranı konusu gündem de yerini almaya başlamış olup, pek çok ev sahibi ve kiracılar tarafından merak edilmeye başlamıştır.

Geçtiğimiz günler de iş ve ev kiracıları için gelen kanun ile birlikte sözleşmesi yenilenen kiracıların ÜFE oranını aşmaması kaydı ile zam yapacağı duyurulmuş olup, buna göre de zam oranı belli olacağı söylenmiştir. Kira artış hesaplamaları ise Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanırken, 2018 Kasım ayı kira zam oranı da tabi ki birçok ev sahibi, iş yeri sahibi ve kiracıları merak da bırakmıştır.

2018 Kasım Ayı Kira Artış Oranı Ne Zaman Belli Olacak?

 

2018 Kasım ayı kira zam oranı merak konusu olurken, bu oranlar her ayın 3’ünde saat 10:00’da açıklanacaktır. Buna göre ise 3 Kasım 2018 tarihinde saat 10:00’da açıklanması beklenmekte olup, 3 Kasım Cumartesi yani hafta sonu olması nedeni ile enflasyon oranları 5 Kasım 2018 tarihinde Pazartesi günü açıklanacağı belirlenmiştir. Kira artışları ise TÜFE’nin daha düşük olması nedeni ile TÜFE yani tüketici fiyat endeks oranına göre belirlenecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz