2018 Kasım Kira Zam Oranları

/ 8 Kasım 2018 / 163 / yorumsuz
2018 Kasım Kira Zam Oranları

2018 Kasım Kira Zam Oranları

 

Mülk sahiplerini ve kiracıları yakından ilgilendiren konulardan birisi olan 2018 Kasım kira zam oranları nihayet açıklanmış olup, merak edilen konu hakkın da Türkiye İstatistik Kurumu gerekli açıklamayı yayınlamıştır.

Bilindiği üzere kiralara zam oranları maksimum sınırı devlet belirleyecek olup, gerek iş yeri gerekse konutta sözleşmesi biten ve yenilenmesi gerekirken uygulanan senelik zam TÜFE ve ÜFE üzerinde hangisi daha düşük ise onu baz alarak yenilenmenin yapılması gerekecektir. Bu düzenleme tabi ki pek çok kiracının ve mülk sahibinin yüzünü güldürürken bazı kiracı ve mülk sahiplerini oranlar yeterli veya yüksek kabul görerek yüzünü düşürmüştür. Fakat gelen düzenleme yasal olarak devreye girmiş olup, bu konuda gerekli açıklamalar yapılmıştır. Şimdi ise mülk sahipleri ve kiracıların merak ettiği konusu ise bulundukları aya göre kira zam oranları olmaktadır.

Kasım 2018 Kira Zam Oranı

 

Türkiye İstatistik Kurumu konuya ilişkin olan Kasım ayı kira zam oranı hakkında bilgilendirmeler yaparken, zam oranının hesaplamasını da sizlere bildirmiştir. Buna göre ise 23,73 oranı açıklanmış olup, açıklanan rakama göre ise kira bedeli üzerinden hesaplama yapılarak zam yapılacağı söylenmiştir. Bu rakam tabi ki maksimum değer olurken her ay değişkenlik göstermektedir. Biz sizler için aynı zaman da bir kira bedeli ve zam oranı hakkında hesaplama örneği paylaşacak olup, buna göre hesabınızı yapabilirsiniz.

Mevcut kira bedeli: 1.000 lira

Zam oranı: yüzde 23,73

Zam bedeli: 237,3 lira

Zamlı kira bedeli: 1.237,3 lira


Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Hafize Kama

Emlak sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.