2018 Katma Değer Vergisi Kanunu Tasarısı

Birbiri ardına yeni kanun tasarıları meclis çatısı altında görüşülmeye devam ediyor. Bunlardan biride Katma Değer Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı olarak öne çıkıyor. İnşaat sektörünü de yakından ilgilendiren tasarı Maliye Bakanlığı tarafından hazırlandı.

İnşaat Sektörünü Yakından İlgilendiren Yenilikler Söz Konusu

Kanun tasarısı içerisinde inşaat sektörünü yakından ilgilendiren pek çok yenilikte bulunuyor. Bunlardan biride bağışlanan kamu projelerinden bundan sonra vergi ödenmeyecek olması olarak öne çıkıyor. Yine arsa karşılığı yapılacak olan inşaat işlerinde müteahhidin arsa sahibine bırakacak olduğu işyeri ya da dairenin fiyatının belirlenmesinde maliyet bedeli dikkate alınacak.

KDV Kanununa Yeni Hükümler Eklenecek

Kanun tasarısı onaylandığı anda eski yasaya “Arsa karşılığı inşaat işlerinde; arsa sahibi tarafından konut veya işyerine karşılık müteahhide arsa payı teslimi, müteahhit tarafından arsa payına karşılık arsa sahibine konut veya işyeri teslimi yapılmış sayılır” hükmü eklenmiş olacak.

Katma Değer Vergisi Kanunu Tasarısı tam metnine buradan ulaşabilirsiniz…

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz