2019 Kira Feshi İhtarname Örneği

 

Kiracı ile kiraya veren arasında imzalanan kira sözleşmesi belirli şartların oluşması durumunda taşınmaz sahibi tarafından feshedilebiliyor. Örneğin kiracının kira sözleşmesi ile belirlenen kira bedelini yine aynı sözleşmede yer alan ödeme tarihleri içerisinde ödememesi durumunda taşınmaz sahibi sözleşmeyi feshetme hakkı elde ediyor. Bunu kiracıya bildirirken ise kira feshi ihtarnamesi çekmesi gerekiyor.

 

Hangi Durumlarda Ev Sahibi Kira Sözleşmesini Feshedebilir?

 

Kira sözleşmesinde yer alan maddelerin dışına çıkılması durumunda ev sahibini kira sözleşmesini feshetme hakkı vardır. Kira sözleşmesinde yer alan kira bedelinin ödenmemesi, kiranın belirlenen tarihte yatırılmaması, kiralanan taşınmazın kiralama amacının dışında kullanılmasının tespit edilmesi halinde kira sözleşmesi feshedilebilir. Buna ek olarak taşınmazın yeniden inşa edilmesi, ev sahibinin taşınmaza kendisinin ihtiyaç duyması, taşınmazın kullanılamayacak duruma gelmesi gibi nedenlerde kira sözleşmesi fesih nedenleri arasında yer almaktadır.

2019 Kira Feshi İhtarname Örneği

 

Konu : …./…./…… Tarihli Kira Kontratının Feshi Talebi

AÇIKLAMALAR : 1- Bana ait olan xxxxx adresinde kiracımız olarak bulunmaktasınız. Sözü edilen yeri karşılıklı anlaşmamıza göre …. TL bedelli olarak kira kontratı yapmış bulunmaktayız.

2- …./…./…… tarihinden bu yanadır kira bedelini ödememiş bulunmaktasınız. Biriken kira bedeli olan …. TL’nin ödenmesini ihtar ederim.

3- …./…./…… tarihinde başlayan ve …./…./…… tarihinde bitecek olan KİRA KONTRATIMIZIN yenilenmemesi ve evi süresinde tahliye etmenizi ihtar ederim.

4- Defalarca yapmış olduğumuz uyarılara karşı son zamanlarda hakaret ve tehdit edici tavırlarınıza da mağruz kalmış bulunmaktayız. Bu tavırların kiralayan kiracı ilişkisini zedelediği ve bizim için bu ilişkinin hoş bir durum olmadığını da ihtaren bildirmekteyiz.

İSTEM SONUCU : …./…./…… tarihinde bitecek olan kira kontratımızın evi süresinde boşaltmanız için bir ay önceden, ayrıca …./…./…… tarihine kadar 3 ve 4. maddelerdeki tutumları ortadan kaldıracak şekilde tutum takınmamanızı; aksi halde hakkınızda tahliye davası açarak noter masrafı, yargılama giderleri ve vekalet ücretini ödemek zorunda kalacağınızı ihtar ederim.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz