2018 Kira Gelir Vergisi 2. Taksi Son Ödeme Günü Ne Zaman?

/ 3 Temmuz 2018 / 353 / yorumsuz
2018 Kira Gelir Vergisi 2. Taksi Son Ödeme Günü Ne Zaman?

2018 Kira Gelir Vergisi 2. Taksi Son Ödeme Günü Ne Zaman?

2017 yılında sahip oldukları taşınmazları kiraya veren bu suretle kira geliri elde eden kişiler kira gelir vergisi ödemekle yükümlü tutuluyor. Kira gelir vergisi her sene Mart ayında ödenmekte olup isteyen kişiler için bu vergiyi iki eşit taksitle ödeme imkânı da sunuluyor. İlk taksiti Mart ayında ödenen kira gelir vergisi 2. taksit son ödeme tarihi ne zaman?

Kira Gelir Vergisinin 2. Taksit Son Ödeme Günü

Kira gelir vergisi iki eşit taksit halinde ödemek isteyen kişiler için ilk taksit ödemeleri her sene Mart ayında gerçekleştiriliyor. 1 Mart – 31 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan ödemeler birinci taksit ödemelerini kapsarken ikinci taksit ödemeleri ise 1 Temmuz 2018 itibari ile başlayacak ve 31 Temmuz 2018 tarihine kadar devam edecek. Yani kira gelir vergisi 2. Taksit son günü 2018 takviminde 31 Temmuz Salı günü olarak uygulanacak.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.