Ocak 2018 Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut satın alırken kredi desteği almak isteyen kişilere hizmet veren bankalar konut kredisi faiz oranlarını yeniden güncelledi. Güncellenen konut kredisi faiz oranları ne yazık ki yine tüketicilerin yüzünü güldürmedi. Konut satın almak için kredi faiz oranlarının düşmesini bekleyen kişilerin büyük bir bölümü yine hayal kırıklığı yaşadı. Hatırlanacağı üzere en son güncelleme 2017 yılının 22 Kasım tarihinde yapılmıştı.

Konut Kredisi Faiz Oranlarında Yükseliş Yaşandığı Görüldü

Kasım ayında yayımlanan bir önceki faiz oranları ile kıyaslandığında 60 ay vadeli konut kredisi faiz oranları temel alındığında 11 bankanın konut kredisi faiz oranlarında yükseliş yaşandığı görüldü. 5 yıl vadeli konut kredisi paketlerinde 5 bankanın faiz oranlarında değişikliğe gitmediği görülürken 4 banka ise faiz oranlarında indirime gitme kararı aldı. 10 yıllık konut kredisi faiz oranları incelendiğinde ise faiz oranlarını arttıran banka sayısının 12 olduğu görüldü. Diğer bankaların faiz oranları değişmezken hiçbir bankanın faiz oranını düşürmemesi de dikkat çekti.

En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranları Hangi Bankada?

60 ay vadeli konut kredisi faiz oranları karşılaştırıldığında en düşük konut kredisi faiz oranını sunan banka yüzde 1,10 kredi faiz oranı uygulayan Türkiye Finans ve Albaraka Türk bankaları oldu. 120 ay vadeli konut kredisi faiz oranları dikkate alındığında ise en düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1,11 oranı ile QNB Finansbank oldu.

Konut alımları için faizsiz işlem yapmak için islam’ın uygun gördüğü katılım bankaları aracılığı ile yapılmasını tavsiye ederiz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz