2018 Mobilya KDV İndirimi!

 

Geçtiğimiz yıl gerçekleşmiş olan KDV indirimi bu yılda gündeme gelmiş olup, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamada ise ÖTV ve KDV indirimi başladı yönünde açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre bu indirim Mobilya KDV indirimi olarak da gündeme gelmiş olup, mobilya almak isteyen kişilerinde yılsonuna kadar bu indirimden yararlanması beklenmektedir.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Vergi Denetim Toplantısın da birçok müjdeye yer vermiş olup, öncelikle tapu harcı indiriminin yılsonuna kadar devam edeceğini açıklalarken, aynı zaman da KDV ve ÖTV indirimi yapılacağı yönünde de açıklama yaptı. Bilindiği üzere ki Özel Tüketim Vergisi bazı eşyalar ve bazı ürünlerden belli oranlarda tüketiciden talep edilmekte olup, ÖTV alınmayacağı ise birlikte 1 Kasım 2018 tarihi itibari ile başlamış oldu.

KDV ve ÖTV İndirimi Ne Zamana Kadar Geçerli Olacak?

 

1 Kasım 2018 tarihi ile başlamış olan ve Resmi Gazete üzerinde yayımlanan KDV ve ÖTV indirimi ne zamana kadar sürecek konusu da merak edilmekte olup, yapılan açıklamalarda yılsonuna kadar devam edeceği belirlendi. Buna göre ise 31 Aralık 2018 tarihinde sona ereceği açıklandı. Mobilyada KDV indirimi ise yüzde 8’e indirileceği açıklanırken, beyaz eşya üzerinde ÖTV sıfırlanacağı yani alınmayacağı gelen bilgiler arasında yer aldı. 01 Ocak 2019 tarihinde bu indirimler bitmiş olacak olup, ihtiyaç sahiplerinin acele etmesi gerekmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz