2018 Mutfak Trendleri

Kadınların evde en çok zaman geçirdikleri yerlerin başında yer alan mutfak bu nedenle büyük bir önem taşımaktadır. Sürekli olarak değişen ve ortaya çıkan taleplere göre kendisini yenileyen mutfak modelleri yeni sezonda yeni trendlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Peki, 2018 mutfak trenleri neler?

Türkler Ya Taşınırken Ya Da Komple Tadilatlarda Mutfağını Yeniliyor    

Türklerin mutfaklarını ortalama 10 yılda bir değiştirdiği belirtilirken genelde bu değişiklik ya yeni bir eve taşınırken yapılıyor ya da evin komple tadilata girmesi ile mutfak yenileniyor. 2018 mutfak trendleri arasında en dikkat çeken nokta ise her alanın en verimli şekilde kullanılabileceği dokunuşlar olarak öne çıkıyor. Özellikle de son yıllarda sıfır konutlarda metrekarelerin düşmesi ile beraber mutfakta her alanın kullanıldığı, fonksiyonel tasarımlar öne çıkıyor.

Parlak Renkler Yeni Sezonun Modası

2018 mutfak dolabı modelleri incelendiğinde ağırlıklı olarak parlak renklerin kullanıldığı dikkat çekerken klasik mutfak dolapları içinde doğal dokuların ağırlıklı olarak tercih edildiği görülüyor. Yeni sezonun mutfak trendleri içerisinde daha büyük dolaplar kullanılırken sürgülü dolapların alt bölümleri tencereler için özel olarak tasarlanan bölümlerden oluşuyor. Mutfakta bulunan her alanı değerlendirmek üzere ince ve derin olan sürgülü raf sistemleri kullanılırken bu şekilde daha fazla saklama alanı elde edilmesi sağlanıyor. Eskiden boş olarak bırakılan üst dolap kısımları da kapaklı olarak tasarlanıyor ve bu sayede ek bir depolama alanı oluşturuluyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz