2018 Site Yönetim Kanunu

Çok katlı binalarda ve sitelerde sunulan yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, 24 saat özel güvenlik koruması gibi sosyal imkânlar son yıllarda müstakil evler yerine sitelerin tercih edilmesini sağlamaktadır. Çok katlı binalarda ve sitelerde yaşayan kişilerin sayıları arttıkça bu alanlarda denetimin sağlanabilmesi adına belirli kuralların uygulamaya konulması zorunlu bir hale gelmiştir. Site yönetimi kanunu ile beraber bu denetim mekanizması kurulmaktadır.

Kanun Maddeleri Site Yöneticilerinin İşini Kolaylaştırıyor

Site yönetiminde yer alan yöneticiler çoğu zaman verdikleri kararlar nedeniyle kat malikleri ile sürekli olarak karşı karşıya gelmektedir. Site yönetim kanunu 2018 maddeleri bu nedenle yöneticilerin en büyük yardımcılarıdır ve yaşanan sorunların çözümü için tartışmasız bir gerekçe sunmaktadır. Yaşanan anlaşmazlıkların çözümü hususunda site yönetim kanunu vazgeçilmez bir arabulucudur. Kat mülkiyeti kanunu olarak ta anılan bu kanun kapsamında toplu yaşamı mümkün hale getirecek kurallar bütünlüğü sağlanmaktadır.

Site Aidat Yönetmeliği Kanunu Sorunların Çözümü İçin Kullanılıyor

Sitelerde en sık yaşanan sorunların başında hiç tartışmasız aidat toplama sorunudur. Gerek aidat tutarının belirlenmesi gerekse de toplanması hususunda yaşanan sorunlar Site aidat yönetmeliği kanunu kapsamında yaşanan tüm sorunlar çözülür ya da aynı kanun kapsamında belirlenen mahkemelere taşınır. Site yönetim görevini malikler kendi aralarından seçimle belirleyebileceği gibi aynı zamanda site dışından profesyonel site yönetim hizmetinin alınması da mümkündür.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz