2019 Tapu Daire Çalışma Saatleri

 

Taşınmazlar üzerinde yapılacak olan işlemlerin resmiyet kazanmaları için mutlaka işlemlerin tapu daireleri üzerinden yapılmaları gerekmektedir. Yoğunlukla tapu devir işlemlerinin gerçekleştirildiği tapu dairelerinde konut, işyeri, arazi ve arsalar gibi taşınmazlara ilişkin olan işlemler yapılıyor. Tüm resmi dairelerde olduğu gibi tapu dairelerinde de mesai saatleri dışında kesinlikle işlem yapılamıyor. Peki, belirlenen 2019 tapu daire çalışma saatleri nedir?

 

Online Tapu İşlemleri Sayesinde Zaman Kazanabilirsiniz

 

Her geçen gün emlak sektöründe yapılan satışların sayıları artmaya devam ederken yaşanan bu artış tapu dairelerinde de yoğunluk yaşanmasına neden oluyor. Tapu dairelerinde yaşanan yoğunluğun işleri yavaşlatması ve uzun bekleme süreleri oluşturması nedeni ile artık devir işlemlerinde imzaya kadar olan sürecin tümü internet üzerinden yapılabiliyor. İnternet üzerinden imza atılarak devrin gerçekleştirilmesine kadar olan tüm işlemler yapılıyor ve sadece imzaların atılması için randevu alınıyor. Alıcı ve satıcı taraflar ya da bu kişilerin vekâlet verdikleri kişiler randevu saatinde tapu dairesinde oluyor ve sadece imzalar atıldıktan sonra devir ve satış işlemleri resmiyet kazanmış oluyor.

 

Tapu Daireleri Kaçta Açılır / Kaçta Kapanır?

 

Şu anda geçerli olan çalışma saatlerine göre tapu dairelerinde mesai sabah 08.00 itibari ile başlıyor. Sabah 8 itibari ile başlayan mesai öğle arasının başlangıç saati olan saat 12.00’ye kadar sürüyor. Tapu Müdürlüğü öğle tatili 13.00 itibari ile sona eriyor. Yani tapu işlemleri öğleden sonra 1 itibari ile başlıyor ve kapanış saati olan 17:00’ye kadar devam ediyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz