2018 TEFE TÜFE Oranları Açıklandı

Ekonominin gidişatı açısından en önemli veriler arasında gösterilen ve büyük bir merakla beklenen Nisan ayına ait TEFE TÜFE oranları açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından açıklanan Nisan 2018 TEFE TÜFE oranları beklentilerin altında kalarak büyük bir başarı yaşanmasına neden oldu.

TEFE TÜFE Beklentilerin Altında Kaldı

Nisan 2018 TÜFE oranı yüzde 0,99 olarak belirlenirken daha önce yapılan tahminlerde bu oran yüzde 1 olarak açıklanmıştı. Elde edilen fark çok küçük bir rakam olarak kalsa da yine de beklentilerin aşılmaması mutluluk yarattı. Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi verilerinde ise 2018 Mart döneminde bir önceki ay ile karşılaştırıldığında yüzde 1,54 seviyesinde yükselirken 2017 yılının aynı dönemi ile kıyaslandığında ise yaşanan artış yüzde 14,28 olarak kayıtlara geçti. TÜFE Mart 2018 verilerine göre bir önceki aya oranla yaşanan artış yüzde 0,99 olarak açıklanırken bir önceki yılın aynı dönemi ile kıyaslandığında ise yaşanan artış yüzde 10,23 olarak kayıtlara geçti.

2018 Kira Artış Oranı Da Belirlendi

Kiracılar içinde uygulanacak olan zam oranını belirlemesi açısından büyük önem taşıyan oranların açıklanmasının ardından 2018 Nisan ayı kira artış oranı da açıklanmış oldu. Açıklanan rakamlara göre Nisan ayında kiracılara yapılacak olan zam oranı yüzde 15,35 olarak açıklandı. Bu oranın ev sahipleri tarafından kesinlikle aşılmasına izin verilmeyecek. Ev sahiplerinin bu oranı aşan miktarda kira zammı yapmak istemesi durumunda yapılan zam geçersiz sayılacak ve zam oranı yine bu seviyeye çekilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz