2019 Vergi Dairesi Çalışma Saatleri

 

Maliye Bakanlığı tarafından teknolojik imkânların geliştirilerek e-vergi dairesi hizmetleri sunulmasına rağmen hala vergi daireleri son derece yoğun olarak çalışmaya devam ediyor. Özellikle de vergilerin son ödeme tarihi olan dönemlere denk gelen günlerde uzun saatler beklenmesi gerekirken her vergi dairesinin uyması gereken belirli çalışma saatleri bulunuyor. Peki, 2019 vergi dairesi çalışma saatleri belirlendi mi?

 

Vergi Dairesi Kaçta Açılır?

 

 

Bütün vergi daireleri kamu bünyesinde bulunmakta olup bu nedenle devlet tarafından belirlenen mesai saatleri kapsamında hizmet vermeleri zorunludur. Bazı illerde ise farklı uygulamalara gidilebiliyor. Ancak Türkiye geneli dikkate alınırsa şu anda geçerli olan vergi dairesi mesai saatleri kapsamında vergi daireleri sabah 08.00 itibari ile hizmet vermeye başlıyor. Mükellefler saat 12.30 olana kadar işlemlerini yapmaya devam ediyor. Saat 12.30 itibari ile ise vergi dairesi öğle tatili saati başlıyor ve 1 saat boyunca ara devam ediyor. Saat 13.30 itibari ile öğle tatili sona eriyor ve yeniden vergi daireleri mükelleflere hizmet vermeye devam ediyor.

 

Vergi Dairesi Kaçta Kapanır?

 

 

Vergi dairelerinin kapanış saati olarak ise saat 17.00 uygulanmaktadır. Akşam 17.00 itibari ile vergi dairelerinde sistemler kapatılarak çalışma sonlandırılmaktadır. Ancak vergi affı dönemleri başta olmak üzere aşırı derecede yoğunluğun olduğu günlerde Maliye Bakanlığı karar alarak mükelleflerin mağdur olmasını engellemek amacı ile çalışma saatlerini uzatma kararı alabilmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz