2018 Yılı Emlak Vergileri Nasıl Sorgulanır?

Emlak vergileri her geçen yıl değiştirilmektedir. Buna bağlı olarak, ilgili kuruluşlarca belli hesaplamalar yapılmaktadır. Yapılan hesaplamalarda taşınmazın emlak değerleri ölçüt olarak alınır. Bu ölçütler üzerinden belli oranlar indirim ve yaptırım vergileri olarak düzenlenir.

Emlak vergilerinin yüzdelik dilimleri ve indirim oranları Takdir Komisyonları tarafından belirlenmektedir.

Emlak Vergileri Nasıl sorgulanır?

2018 yılına ait emlak vergileri, muhtarlıklar ve belediyeler aracılığıyla vatandaşın bilgisine sunulmaktadır. Aynı zamanda online ortamlarda yer alan resmi sitelerden de bu oranlar sorgulanabilmektedir. Gayrimenkul sahibi olan pek çok birey, emlak vergisi sorgulaması için belediyeleri tercih etmektedir. Belediyeler bu anlamda vatandaşı bilgilendirmek ve onlara yeni vergi oranlarını duyurmak için belli alanlar oluşturmaktadır.

2018 Yılı Emlak Vergileri Belirlendi

Önümüzdeki yıla ait emlak vergileri Takdir Komisyonları tarafından belirlenmiştir. Ancak belirlenen oranlar, emlak sahipleriyle henüz paylaşılmamıştır. Vergi oranlarını merak eden bireyler, belediye ve muhtarlıklardan bu oranlar hakkında bilgi edinebilmektedir. Aynı zamanda 2018 yılına ait vergi oranları, kısa süre sonra ilgililere duyurulacaktır.

E-Belediye Sistemi Aktif Hale Getirildi

Vergi sorgulamalarında online ortamları tercih etmek isteyen bireyler için, e-belediye sistemi geliştirildi. Bu sistemde bireyler, kolay bir şekilde o yıla ait vergi oranlarına ulaşabilecektir. Oranlar her yapılan hesaplama sonrası güncellenmekte ve bu sayede vatandaşa duyurulmaktadır. Aynı zamanda kısa süre içerisinde siteye ulaşabilen bireyler, sadece T.C kimlik no’ları ile işlem yapmaktadırlar.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz