Emlak vergileri değişen ve gelişen ülke ekonomisine bağlı olarak hesaplanmaktadır. Bu sebeple her yıl için yeni oranlar belirlenmekte ve vatandaşlarla buluşturulmaktadır.

2018 Yılı Emlak Vergisi Tarihleri Belirlendi!
Emlak vergileri değişen ve gelişen ülke ekonomisine bağlı olarak hesaplanmaktadır. Bu sebeple her yıl için yeni oranlar belirlenmekte ve vatandaşlarla buluşturulmaktadır. 
Emlak Vergileri Nasıl Hesaplanır?
Emlak vergileri gerekli kuruluşlar tarafından, her yıl için yeni oranlarla hesaplanmaktadır. Yapılan hesaplamalarda yöre ya da büyük şehir olması dâhilinde emlak vergisi oranı değişmektedir. Normal yörede oranlar; mesken binde bir, iş yeri binde iki, arsa binde üç şeklinde değişmektedir. Büyük şehirlerde ise; mesken binde iki, iş yeri binde dört, arsa binde altı şeklinde belirlenmektedir. Her yıl verilen emlak vergileri buna bağlı olarak ödenmektedir.
2018 Yılı Emlak Vergisi Tarihleri Açıklandı
Önümüzdeki yılda emlak vergisinin hangi tarihler arasında verileceği yetkililer tarafından açıklandı. Belirlenen tarihlerde emlak vergisinin birinci taksitleri; Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödenecektir. Emlak vergilerinin ikinci taksitleri ise, Kasım ayı içerisinde ödenecektir. Verilen tarihler yıl içerisinde değişiklik göstermemekte ve kesin olarak belirlenmektedir. Konuyla ilgilenen vatandaşların belirlenen tarihlere dikkat etmesi ve tarihleri kaçırmaması gerekmektedir.

Emlak Vergilerinde Taksitle Ödeme Seçenekleri Bulunuyor
Vergiler peşinat ve taksitli ödeme seçeneklerini vatandaşlarına sunuyor. Buna bağlı olarak en çok tercih, taksitli ödeme seçeneklerinde yana olmaktadır. Buna bağlı olarak taşınmaz üzerinde hesaplanan emlak vergileri, taksitlere bölünerek ödenebiliyor. Vergilerin ilk taksitleri 3 aylık bir dönme içerisinde ödenirken, ikinci taksitleri bir aylık sürece bağlı olarak ödenmektedir. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.