2018 Yılına Ait Emlak Vergisi Değerleri Nedir?

Emlak vergisi değerleri, bu anlamda yasalarda yer alan kanunlar gereğince her 4 yılda bir değişmektedir. Yapılan değişimler Takdir Komisyonları tarafından belirlenmekte ve vatandaşlara duyurulmaktadır.

Vatandaşlar yapılan bildirimlere bağlı olarak, gerekli hazırlıkları yapmaktadır. En son 2018 yılı için emlak değerleri belirlenmiş ve ilgilileriyle paylaşılmıştır.

Emlak Vergisi Değerleri Nasıl Belirlenir?

Vergi değerleri, Takdir Komisyonları tarafından 4 yılda bir olacak şekilde hesaplanmaktadır. Buna bağlı olarak yapılan değerlendirmeler, ilgililere duyurulur. Vergiler belirlenirken mesken için binde bir ve binde iki, iş yerleri için binde iki ve binde dört gibi oranlar kullanılmaktadır. Bu oranlar senede iki eşit taksite bölünerek ödenmektedir.

2018 Emlak Vergisi Ne Kadar?

Gelecek yıl için hesaplanan emlak vergilerinde, bu yıla oranla %7’lik bir artış görüldüğü saptandı. Bu konuda bilgi almak isteyen gayrimenkul sahipleri, belediyelere ve muhtarlıklara müracaat edip gerekli hesaplamaları yaptırabiliyor.

Emlak Vergilerinde %7’lik Artış Görüldü

Takdir Komisyonları her 4 yılda bir emlak vergisi adına hesaplamalar yapmakta ve analizlerde bulunmaktadır. Buna bağlı olarak geçtiğimiz aylarda 2018 yılı için vergi hesaplamaları yapılmıştır. Yapılan hesaplamalarda; geçtiğimiz dört yıla oranla vergilerde %7 oranında bir artış olduğu belirlenmiştir. Bu artışın gereksiz olduğunu düşünen ve zarar gören gayrimenkul sahipleri, 7 Eylül’de gerekli kuruluşlara itiraz davası açmıştır. Davanın açıldığı şehirlerimizde, yeni düzenlemeler yapılacak ve gerekli işlemler tekrar edilecektir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz