2018 Yılında Emlak Yatırımı İçin En Cazip Ülkeler Hangileri Olacak?

Amerika’nın en prestijli yatırım danışmanlığı şirketleri arasında yer alan Live and Invest Overseas 2018 yılında emlak yatırımı yapmak isteyen müşterilerine önerdiği 9 ülkenin ismini açıkladı. Emlak yatırımı için en cazip ülkeler listesinde Türkiye’de yer aldı. İşte emlak yatırımı yapmak isteyen kişilere önerilen cazip ülkeler listesi doğal güzellikleri ile büyüleyen ülkelerden oluşuyor.

Yatırım İçin En Cazip Ülke “Panama” Oldu

Deniz kenarında yer alan gökdelenleri ve modern yapısı ile dikkat çeken Panama emlak sektöründe yatırım yapmak isteyen kişilere önerilen en cazip ülke oldu. Emlak yatırımı yapan kişilere vatandaşlık hakkı veren Panama son 10 yılda dolar milyonerlerinin sayısının ikiye katlanması ile de dikkat çekiyor. Latin Amerika’nın Singapur’u unvanı ile anılan Panama emlak değerlerinin yükselmesi ve potansiyeli ile yatırım yapmak isteyen kişilere hitap ediyor ve listenin birinci sırasında yer almaya hak kazanıyor.

Türkiye 8. Sırada Yer Alıyor

9 ülkenin sıralandığı listede Türkiye, son basamakta yer alan Turks & Caicos Adaları’nın bir önündeki sekizinci basamakta kendisine yer buldu. Listeye Türkiye’nin alınması sevindirici bir geliştirme olarak kabul edilse de yine de listenin son basamaklarında yer alması üzüntü yarattı. Özellikle de son dönemde emlak yatırımı için yabancılara teşvik verilmesi, konut fiyatlarının düşürülmesi, konut yatırımı yapanlara vatandaşlık verilmesi gibi çok sayıda avantaj sunan Türkiye emlak yatırımı yapmak isteyen yabancılar için son derece cazip bir ülke olarak öne çıkıyor. Listede yer alan diğer ülkeler ve sıralama şu şekilde;

  1. Panama
  2. Brezilya
  3. Dominik Cumhuriyeti
  4. Tayland
  5. Portekiz
  6. Meksika
  7. Belize
  8. Türkiye
  9. Turks & Caicos Adaları
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz