2018 Yılında Gayrimenkul Sektöründe Alıcıları ve Satıcıları Neler Bekliyor?

2017 yılının sonlarına doğru gayrimenkul sektörü içerisinde dalgalanmalar devam ederken gözler şimdiden 2018 yılına çevrilmiş durumda. Peki, 2018 yılında konut fiyatları ne olur, kiracılar ev sahibi olmak için beklemeli mi yoksa alım mı yapmalı, yeni yasal düzenlemeler emlakçıları nasıl etkileyecek?

2017 Senesi Beklentilerin Altında Ezildi

Özel bir televizyon kanalında yayımlanan programa katılan Zingat Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Kayhan emlak sektörü hakkında açıklamalarda bulundu. 2017 senesinin büyük beklentilerin altında ezildiğini belirten Kayhan son 3 yıllık performans değerlendirildiğinde bu senenin en kötü sene olduğunu dile getirdi. Bu sene sektörü en çok zorlayan sorunların başında sürekli olarak yükselen dolar kuru ilk sırada yer alırken sektörün yaşanan bu olumsuzluktan etkilenmemesi için mutlaka dolar kurunun sabitlenmesi gerektiğini iddia etti. Asıl sorunun 2018 yılında yaşanacağını belirten Kayhan gerek artan dolar kuru gerekse de arsa fiyatlarının büyük bir hızla yükselmesi gibi olumsuzluklar nedeni ile inşaat sektöründe sıkıntılı günlerin devam edeceğine dikkat etti.

2018 Yılında Konut Fiyatları Ne Olur?

Konut satın almak ve gayrimenkul yatırımı yapmak için tetikte bekleyen kişilerin yanıtını merakla bekledikleri yeni yılda konut fiyatları ne olur sorusunun yanıtı hakkında da yorumlarda bulunan Kayhan fiyatlara zam yapılmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Dolar kuru, yüksek arsa fiyatları ve bunlara eklenen işçilik maliyetleri yeni yılda konut fiyatlarında artış yapılacağını işaret ediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz