2018 Yılında TOKİ İndirim Kampanyası Düzenleyecek Mi?

/ 4 Ocak 2018 / 16.040 / 8 Yorum
2018 Yılında TOKİ İndirim Kampanyası Düzenleyecek Mi?

2018 Yılında TOKİ İndirim Kampanyası Düzenleyecek Mi?

Her geçen sene ile beraber ürettiği konut sayısını arttırmayı başaran TOKİ yapmış olduğu satışların tahsilatı için ise 2015 yılından bu yana düzenli olarak indirim kampanyası düzenlemektedir. İlk olarak 2015 yılında gerçekleştirilen ve TOKİ’ye olan borçlarını peşin ödeyerek kapatan kişilere indirim yapılmasını sağlayan kampanya yoğun ilgi görmüş, bunun üzerine kurum 2016 ve 2017 yıllarında da bu kampanyayı tekrarlamıştı. Peki, 2018 yılında TOKİ indirim kampanyası düzenleyecek mi?

Editörün Düzenlemesi : Toki 2018 İndirim kampanyası 24 Nisan 2018 tarihinde başlayacaktır.

Kampanya Düzenlenecek Ancak Henüz Tarih Belirlenmedi

Toplu Konut İdaresi tarafından konu hakkında henüz net bir açıklama yapılmasa da kurumdan gelen ilk bilgiler bu senede indirim kampanyası düzenleneceği yönünde. Düzenlenecek olan kampanya için henüz tarih ve ne yönde indirim yapılacağı konusunda bir açıklama bulunmasa da genel hatları ile yeni kampanya daha önceki senelerde yapılan yüzde 20 indirim kampanyasına benzeyecek. Yani TOKİ kalan toplam borcunu peşin ödeyerek kapatan müşterilerine borçlarının yüzde 20 oranında peşin indirim yapacak. 100 bin lira borcu olan kişilerin bu borçlarını peşin olarak ödemeleri halinde sadece 80 bin lira yatırarak bu borçlarını kapatmalarına izin verilecek.

Olası Kampanya Ağustos Ayında Düzenlenebilir

Daha önce TOKİ tarafından yapılan indirim kampanyaları incelendiğinde bu güne kadar kurumun genelde indirimlerini yılın üçüncü çeyreği ile beraber hayata geçirdiği görülüyor. Bu nedenle yeni dönemde de yapılacak olan kampanyanın Temmuz, Ağustos ya da Eylül ayları içerisinde yapması beklense de Ağustos ayında bu indirim duyurusunun yapılma ihtimali ağırlık kazanıyor.


Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Cemal Çömlek

lk çalışmalarımı TOKİ-Emlak yönetimi bünyesinde halkla ilişkiler alanında gerçekleştirdim.İşletme lisans derecesi sahibiyim. Bilgi birikimlerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

2018 Yılında TOKİ İndirim Kampanyası Düzenleyecek Mi? (8 Yorum)

  1. Toki borcunun en az %25 ini ödeyene de indirim uyguluyor. Peki %25 ini ödeyen veya borcun %50 sini ödeyen borçluya tapusunu hemen veriyor mu? Cevaplarsanız sevinirim. Tşk.ler..

    • Merhaba, %25′ kısmınına ödeyince de indirim uygulandığını bilmiyoruz. Böyle bir şey varsa dahi tapuyu borç bitmeden alamazsınız.

    • Toki yüzde 20 indirimli kampanyadan yararlanmanız için, Toki’nin belirlediği tarihler dışında yapılan peşin ödemelerde herhangi bir indirim maalesef bulunmuyor. 24 nisanda kampanyalı indirim başlıyor.

    • Zaten kampanyanın amacı budur,kalan ödemelerinizin hepsini peşin olarak kapatırsanız, %20 lik indirimden faydalanabilirsiniz.