2018 Yılının Ofis Trendleri

Ofis çalışanlarının motivasyonunu ve üretkenliğini teşvik etmek adına farklı tasarım ve dekorasyon fikirlerinin geliştirilmesi oldukça faydalı oluyor. 2018 yılında ön plana çıkması beklenen birçok yeni trend bulunuyor. Ofis dekorasyonunda çalışanların kendilerini rahat hissedebileceği, doğa sembollerinin daha fazla yer alacağı ofislerin yükselişe geçmesi bekleniyor.

Çalışanları Kendi Evlerinde Gibi Hissettirmek

2018 yılında rahat kanepe ya da oturma gruplarının, oyun odalarının, buzdolabı ve şömine gibi eve ait eşyaların ofise taşınması; böylece çalışanların, kendilerini evlerindeymiş gibi rahat ve konforlu hissetmesi amaçlanıyor.

Doğanın İçinde Ofis Yaşamı

Uzun süredir devam etmekte olan yeşil ofis trendi, 2018 yılında çok daha fazla yaygınlaşacak. Ofiste birkaç çiçek, bitki bulundurmaktan öte doğal aydınlatmalar, duvar ve yerlerde bitki ya da çiçek desenleri, su çeşmeleri, cam fanuslar ve daha fazla güneş alabilmek için boydan boya cam pencere gibi farklı tasarımlarla karşılaşılacak. Şehir merkezinde yer alan ofislerin çalışanları, kendilerini daha fazla doğanın içinde hissedip daha konforlu bir çalışma alanına sahip olacak.

Dinamik Alanlar Revaçta Olacak

Birkaç yıldır popüler olan ofislerdeki dinamik alan trendi, 2018 yılında devam edecek. Dijital dünya ile birlikte çalışma modellerinin ve alanlarının da değişmesi, çalışanlara hitap eden esnek mobilyalar ve çalışma alanlarının yükselişe geçmesi bekleniyor. Eşzamanlı çalışma alanlarının popüler olması yönündeki beklentilerin yanı sıra toplantı odalarının da sessiz alanlar olarak değerlendirilebilmesi bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz