2018’de 2B Arazileri Son Başvuru Tarihi Ne Zaman

/ 8 Şubat 2018 / 5.713 / 4 Yorum

2018’de 2B Arazileri Son Başvuru Tarihi Ne Zaman

2B Arazileri Son Başvuru Tarihi 2018

2B Arazileri arsa sahibi için 6 ay uzatılması için verilen ek süre 1 ay sonra bitiyor. Başvurular, mal müdürlüklerinde ve defterdarlıklarda yapılıyor.

2B Arazileri döneminin süresi içerisinde başvurmayanların, kendilerine yapılan tebliğde belirtilen tutarda ödeme yapamayanlara, son bir ayda iki taksitten daha fazlasını ödemeyenlerin başvuruları için Taksitli satışlarda. 2B arazinin uygulama süresi 7 Mart’ta sona ermesi bekleniyor.

2B Arazi başvuruları Eylül 2017’de sona ereceği belirtilmişti. Ancak, hükümet, başvuru süresinin uzatılmasına ve daha fazla hak sahibi kişinin 2B Yasası’nın kapsamından yararlanmasına karar verdi.

Hak sahipleri 7 Eylül itibariyle 6 ay süreyle 2B arazisi için ilgili kurumlara başvuruda bulunabilirler.

2B arazi başvuruları için gerekli belgeler şunlardır:

1- Kimlik belgesinin fotokopisi,
2- Başvuru dilekçesi,
3- Başvuru ücreti alınması,
4- Tüzel kişiliklerin yetki belgeleri,
5 – Bunun yanında, mirasçıların için veraset ilamı

Hazine tarım arazileri başvurusunda son gün?

2B başvuranların uzun süredir kararında Hazine tarım arazilerinin satışı için zaman sınırı içerisinde başvurmayanların başvuru süreleri 1 yıl yerine 6 ay olarak uzatılmıştır.

Bu nedenle, başvurular, 26 Nisan 2015’ten sonra kurulan bitişik alan sınırları dışındaki yerler için 7 Eylül 2018 tarihine kadar alınacaktır.


Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Etiketler
Cemal Çömlek

lk çalışmalarımı TOKİ-Emlak yönetimi bünyesinde halkla ilişkiler alanında gerçekleştirdim.İşletme lisans derecesi sahibiyim. Bilgi birikimlerimi sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

2018’de 2B Arazileri Son Başvuru Tarihi Ne Zaman (4 Yorum)

    • Bu süre sadece Üzerine 2B kayıtşı iken satın alma için taksitlendirme yapmak isteyen kişiler için geçerli. Üzerinize 2B bir kayıt varsa sizde taksitlendirme için başvuru yapabilirdiniz.