2019 Aile Yardımları Netleşti mi?

 

Enflasyon zammının açıklanmasının ardından, memura yüzde 4, 7.15 ise enflasyon farkı ödeneceği netleşirken, 2019 aile yardımları netleşti mi konusunda gündemde yerini alarak merak konusu oluyor. Gelen bilgilere göre aile yardımlarının da artacağı belirlenmiş olup, ne kadar artış söz konusu olacak ve kimler aile yardımlarından yararlanabiliyor sizler için araştırdık.

Enflasyon rakamlarının yüksek çıkması sonucunda vatandaşın gözleri zamlara çevrilmiş olup, gelen zamlarda aile yardımı da nasibini alacak mı merak konusu oldu. Aile yardımı 2019 yılı için enflasyonun yüksek çıkmasından dolayı yavaş yavaş netlik kazanmaya başlamış olup, şuan ki gelen bilgilere göre zam oranının 11,15 olacağı düşünülmektedir. Tabi ki bu değerler şuan için ön görülen değerler olup, Ocak ayında bir değişiklik söz konusu olmaz ise aşağı yukarı zamların bu seyirde gözlemlenmesi düşünülmektedir.

Aile Yardımı 420 TL’yi Bulacak!

Ocak ayında gerçekleşecek zamla birlikte 2019 aile yardımları 11,15 oranında zam yapılır ise çifte zammı barındıracak olup, buna göre ise;

  • Çalışmayan eş için ödenmekte olan 251,68 TL olan ödeme 279,74 olacak.
  • Çocuk yardımı ise 0 ile 6 yaş arasında 65,56’ya yükselirken, 6 yaş ve üzeri için ise 32,78 TL olacak.

Yani genel olarak 0 ile 6 yaş arasında 2 çocuk sahibi olan bir memur aile yarımı olarak 369,63 TL ödeme alırken, zamla birlikte 410,86 TL alacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz