2019 Dosya Masrafının Geri Alma Şartları

 

2014 Ekim ayında yürürlüğe girerek kredi çeken kişilerden haksız yere aldığı para olarak dosya masrafları tespit edilmiş olup, geriye dönük kredi çekmiş olan tüm kişiler bu parayı iade almak için başvuruda bulunmuştur. Tabi ki dosya masrafının geri alma şartları bulunmakta olup, bu şartlara uyum sağlayan kişiler başvuru yapma imkanları vardır. Sizlere bu konu hakkında bilgileri paylaşırken, tüm şartları da belirteceğiz.

Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır?

 

Yargıtay kararına göre açıklanan ve kredi çeken kişilerden içerisinde dosya masrafı da ödediği tespit edilirken, bunun yanlış olduğu belirlenmiş olup, tüketicilerden haksız yere alındığı belirlenmiştir. Bunun için dosya masrafı iadesi gündeme gelmiştir. Daha önceden veya şimdilerde kredi çeken bir tüketici bile olsanız dosya masrafınızı geri alabiliyorsunuz. Bunu tüm bankaların verme zorunluluğu bulunmakta olup, bunun için ise yapmanız gereken bulunmaktadır.

Çektiğiniz kredinin içerisinde sizden dosya masrafı adı altında ücret talep ettiğini hem krediyi çekerken hem de ödemelerinizin ayrıntılarında görüntüleyebilirsiniz. Bunu tespit etmeniz halinde 2019 dosya masrafının geri alma şartları konusunda yer alan dilekçe ile bildirmeniz yeterli olacaktır. Bu konuda öncelikle bağlı bulunduğunuz il ve ilçede tüketici hakem heyetine başvuru yapabilir ve dosya masrafı iadesi talep edebilirken, aynı zaman da bankaya dilekçe yazarak ödemiş olduğunuz masrafın iadesini talep edebilirsiniz. Hakkınızı yasal yollar ile aramanız mümkün olacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz