2019 Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak?

 

Her yıl enflasyon oranlarına göre zam alan emekliler, gelecek yıl dahilinde de belirli oranda daha yüksek emekli maaşı alabilecekler. Henüz ortada resmi olarak paylaşılan bir veri bulunmasa da tahmini veriler, 2019 emekli maaşları ne kadar olacak sorusuna cevap vermeyi mümkün hale getiriyor. Zam oranı aşağı yukarı belli oldu denilebilir.

 

2019 Emekli Maaşı Zammı

 

2018 yılının ikinci 6 aylık dönemine ait enflasyon oranına göre zam alacak olan SSK ve Bağ-Kur emeklileri, bu sayede tüketici fiyatlarındaki artışa oranla belirli bir miktarda rahatlayacaklar. Şu anda tahmin ocak ayı artış oranı ise yüzde 10.65. Buna uygun bir zam uygulanacağı düşünülüyor.

Bahsi geçen oran geçerli kılınırsa emekli maaşlarında 108,78 TL ile 521,02 TL arasında artış yaşanacak. Şu anki en düşük emekli maaşı ise bin 21 lira 39 kuruş olarak biliniyor. Bahsi geçen oran düşünülecek olursa söz konusu miktarın bin 130 lira 17 kuruşa çıkacağı söylenebilir.

 

En Yüksek Emekli Maaşı Değişiyor

 

Şu anki en yüksek alınan emekli maaşı 4 bin 892 lira 19 kuruş seviyesinde seyrediyor. Eğer düşünülecek oran gerçekleşirse en yüksek emekli maaşı 5 bin 413 lira 21 kuruş seviyesine çıkacak. Kesin rakamlar için gözler Türkiye İstatistik Kurumu’na çevrilmiş durumda. Kurum, 3 Ocak 2019 tarihinde resmi rakamları açıklayarak ne kadarlık bir zammın uygulanacağını öğrenmemizi sağlayacak.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz