Bu yıl için kentsel dönüşüm kira yardımları kısa süre önce duyuruldu. İstanbul’da mülk sahiplerine ödenmesi gereken kira yardımı bu yıl ne kadar? İşte detaylar…

2019 yılı kentsel dönüşüm kira yardımları kısa süre önce açıklandı. 2018 yılında üç büyük şehir olan Ankara, İstanbul ve İzmir’de kira yardımı 960 TL olarak belirtilmişti. Bu yıl ise kira yardım bedelinin 1150 TL’ye kadar çıktığı açıklandı. Bir kereye mahsus ödenen bedelin ise 1190 TL yerine 2300 TL olduğunu belirtelim.

Ayrıca İstanbul ve İzmir ile Ankara’da bazı kişilere ise ödenecek bedelin 4 bin 800 TL ile 5 bin 750 TL olduğu açıklandı.

Kentsel dönüşüm kira yardımı alma

Konutlarınız kentsel dönüşümden dolayı yıkılacak olan kişilere kira yardımı ve finansal destek yardımı yapılmaktadır. Kira yardımı ise tam 18 ay devam ediyor. Kira yardımı için dilekçe ve bazı belgeler derlenerek, Bakanlık İl müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru onaylandığı taktirde ise kira yardımı bağlanmış oluyor.

Gerekli belgeler neler?

1- Nüfus cüzdanı fotokopisi
2- Konut veya işyerinin tapu senedi
3- Riskli bina tespit raporu inceleme formu
4- Tahliye ettiğime dair yeni adresimi gösterir adrese dayalı nüfus kayıt örneği

Sizlerinde 2019 yılı kira yardımı hakkında sorularınız veya sıkıntılarınız varsa eğer, alt kısımdan bizlere sorabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz