Bu yıl uygulanması beklenen kentsel dönüşüm kira yardımı bedelleri nihayet belli oldu. Açıklamalara göre kentsel dönüşüm kira yardımının ne kadar attığı öğrenildi. Peki bu yıl kira yardımı ne kadar olacak? İşte 2019 kira yardımı ücreti ve detayları…

Risk taşıyan binaların yıkılması ve bunla beraber kira yardımı başvuru yapmış ve bu durumda hak sahibi olan kişiler için aylık kira yardım ücreti bu yıl için belirlendi. 2019 yılında herhangi bir kira artışı olmadı. Kentsel dönüşüm kira yardımı sizlerinde bildiği gibi her yıl tekrar hesaplanıyordu. Bu yıl ise bakanlığımız tarafınca alınan bir karar sonucunda hiçbir değişiklik uygulanmadı.

Bu bakımdan 2019 yılı boyunca kira yardımı alacak kişilerin kira yardım bedelleri geçtiğimiz yıl 2018 ile aynı olacak. İstanbul, Ankara ve İzmir için bu yıl içerisinde kentsel dönüşüm kira yardım ücretleri malikler için 960 TL ve kiracıya bin 920 TL ve sınırlı hak sahiplerine de 4 bin 800 TL yapılacak.

2019 Yılı Genel Kira Yardım Ücretleri:

Bu yıl içerisinde en düşük malik ücreti 595 TL ve kiracı ücreti 1.190 TL oluyor. En yüksek malik ücreti ise 960 TL olurken, kiracı ücreti ise 1.920 TL oluyor. Ayrıca en yüksek ücretlerin İstanbul, İzmir ve Ankara olduğunu belirtelim.

Alınan karar gereği, 2019 yılında herhangi bir artış olmayacak ve görülmüyor. Bu bakımdan geçtiğimiz yıl 2018 yılında kira yardım bedelleri ne kadarsa, şimdide aynı hesaplamadan devam edecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz