Konut Kiralama

Bir malın kiralanması veya satın alınması halinde iki tarafında haklarını göz önünde bulundurarak yapılacak olan sözleşme adeta hayati öneme sahiptir. Bu sözleşme gereğinde malın nasıl kullanılacağı, nasıl teslim edileceği, kira sözleşmesinde nelerin olduğu, ödemelerin ne zaman ve nasıl yapılacağı gibi konular da 2019 konut kira sözleşmesinin ön plana çıkan detaylarını bizlere anlatıyor. Bu kira sözleşmesini yaparken iki tarafında maddeleri dikkatli bir şekilde incelemesinin ardından altına imza atması gerekiyor.

2019 Konut Kira Sözleşmesi Örneği

DAİRESİ

MAHALLESİ

SOKAĞI NUMARASI

KİRALANAN ŞEYİN CİNSİ

KİRAYA VERENİN ADI SOYADI

KİRAYA VERENİN İKAMETGÂHI

KİRACININ ADI SOYADI

KİRACININ İKAMETGÂHI

KİRACININ İŞ ADRESİ VE TEL

BİR AYLIK KİRA KARŞILIĞI : RAKAM İLE  ……. /   YAZI İLE …….

BİR SENELİK KİRA KARŞILIĞI :   RAKAM İLE …….. /    YAZI İLE  ………

KİRANIN NE ŞEKİLDE ÖDENECEĞİ

KİRA MÜDDETİ

KİRANIN BAŞLANGICI

KİRALANAN MECURUN ŞİMDİKİ DURUMU

KİRALANAN MECURUN NE İÇİN KULLANILACAĞI.

Hem kiracıyı mağdur etmeyecek hem de ev sahibinin çıkarlarını gözetecek olan maddeleri de altına yazdığınız andan itibaren konut kira sözleşmeniz hazır bir şekilde sizlere sunuluyor. Konut kiralamak isteyenlerin ev sahipleri ile beraber ortak bir zeminde buluşarak bu anlaşmayı imzalamaları da uzun vadeli planlar için son derece önemli oluyor. İmza atmadan önce iki tarafında muhakkak konut kira sözleşmesini incelemesini tekrar altını çizerek belirtelim.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz