2019 Konut Kredisi Masrafları Ne Kadar?

 

2018 yılı içerisinde yaşanılan bazı ekonomik dalgalanmalardan dolayı birçok konut kredisi kullanacak kişi 2019 konut kredisi masrafları ne kadar ya da masrafları nelerdir gibi soruların cevaplarını merak etmektedirler. Yaptığımız araştırmalara göre 2019 yılı konut kredisi masrafları ne olacak, faizler nasıl olacak hep birlikte inceleyelim.

 

Ev sahibi olmak isteyenlerin büyük bir ilgi duyduğu ve araştırma yaptıkları konulardan birisi 2019 konut kredisi masrafları olarak karşımıza çıkıyor. Doğal olarak kredi faiz masraflarının ne kadar olacağı araştırılması gereken önemli faktörlerden birisi olsa da sadece faiz oranlarına bakmak yeterli olmuyor.  Bankalar kredi faizlerini düşük göstermek için faiz oranları ile giderleri aynı olarak müşterilere göstermiyor. Burada yapılması gereken önemli bir konu ise 2019 kredi masrafı giderleri ne kadar olduğuna göz atmak olacaktır. Mesela; 1.20 olan konut kredisi masrafı giderlerle beraber olduğu zaman 1.25 – 1.27 gibi oranlara tekabül edecektir. Bankaların bu şekilde gider harici sadece masraf oranlarını müşterilerine yansıtması bir nevi düşük faizli olduğunu belirtiyor ancak giderler harici olarak tutuluyor.

2019 yılı içerisinde hiç şüphesiz ev sahibi olmak isteyenlerin sayısı bir hayli artacak gibi görünüyor. Haliyle en uygun masraflı konut kredisi kullanılması ev sahibi olacak kişinin araştırdığı konulardan birisidir.

 

2019 konut kredisi masrafları ortalama olarak kredi tahsis masrafı, ekspertiz masrafı, konut sigortası masrafı, hayat sigortası masrafı, DASK sigortası primi, İpotek tahsis ücreti, Erken ödeme cezası masrafı ve hesap işletim ücreti olarak karşınıza çıkacaklar arasındadır.

 

 

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz