2019 yılı için beklenen vergi dönemi kapıyı çalmak üzere. Bu bakımdan Çevre Temizlik Vergisi, Emlak Vergisi, Kira Gelir Vergisi ve Değer Artış Kazancı Vergisi’nin ilk taksit ödemeleri 1 Mart 2019’da başlıyor. İşte vergi dönemleri hakkında detaylar…

Gayrimenkul sahiplerinin bu yıl ödemesi gereken birçok vergi çeşidi bulunuyor. Bu bakımdan 2019’da Çevre Temizlik Vergisi, Kira Gelir Vergisi, Değer Artış Kazancı ve Emlak vergilerinin ödemesi kapıyı çalmış durumda. Emlak vergisi ile Çevre Temizlik Vergileri bağlı olduğunuz ilçe belediyelerinden ödenirken, Kira Gelir vergisi ve değer artış vergileri de vergi dairesinde ödeniyor.

2019 Vergi Dönemleri

2019 vergi ödeme zamanlarını aşağıda detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Yukarıda ise hangi verginin nerede ödendiğini söyledik.

 • Emlak Vergisi
  Emlak Vergisi 1. taksiti 1 Mart’ta başlıyor ve 31 Mayıs’ta bitiyor
 • Çevre Temizlik Vergisi
  Çevre Temizlik Vergisi 1. taksiti 1 Mart’ta başlıyor ve 31 Mayıs’ta bitiyor
 • Kira Gelir Vergisi
  Kira Gelir Vergisi 1. taksiti 1 Mart’ta başlıyor ve 31 Mayıs’ta bitiyor
 • Değer Artış Kazancı Vergisi
  Değer Artış Kazancı Vergisi 1. taksiti 1 Mart’ta başlıyor ve 31 Mayıs’ta bitiyor.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz