2019’da Açılacak Yeni Şehir Hastaneleri

2018 yılının sonuna kadar Sağlık Bakanlığı’na bağlı 7988 yatak kapasitesine sahip 5 farklı şehirde hastane kurulumu gerçekleştirilecektir. 2019’da açılacak Şehir hastanelerinden birincisi ise Kayseri’de hizmete sunulmuştur. Bu hastanelerin ardından Manisa, Elazığ ve Eskişehir’de yeni hastane açılışları ise daha sonraki süreçte gerçekleştirilecektir. Bilkent de bu hastaneler arasında yer almaktadır. Sağlık alanında hizmet kalitesini artırmak amacıyla yatırımlarına son derece hızlı bir şekilde devam eden Sağlık Bakanlığı geçmiş olduğumuz 2 yıl içerisinde pek çok hastanenin yapım işlemlerini tamamlamış ve hizmete açmıştır. 2018 yılının yatırım programı içerisinde Ankara Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü alanında çalışmalar devam etmektedir. Sağlık Kampüsü niteliği taşıyacak olan bu hastane, 3704 kapasite yatak kapasitesine sahip olacaktır.

Hangi İllerde Açılacak?

2019’da açılacak yeni şehir hastaneleri kapsamında yer alan Bilkent, aynı zamanda 588 yataktan oluşan Onkoloji, 542 yataktan oluşan kadın doğum, 599 yataktan oluşan çocuk bölümü, 441 yataktan oluşan kalp damar ve 506 yataktan oluşan nöroloji bölümüne de sahip olacaktır. Sağlık Bakanlığı, 2019’da açılacak Şehir hastaneleri için üç farklı ilde de çalışmalarına devam ettirmektedir. Bu iller ise Manisa, Elazığ ve Eskişehir’dir. 178.204 metrekarelik bir alan üzerine kurulacak olan Manisa Şehir Hastanesi’nin yakın bir zaman içerisinde hizmete açılacağı ise söylentiler arasında yer almaktadır. Diğer iller ile ilgili açıklamalar ise Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz