2020 yılı kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır ve başvuru nereye yapılır? İşte tüm detaylar…

6306 sayılı afet riski altında alanların dönüştürülmesi kanunu kapsamında kentsel dönüşüm kira yardım tutarlarının ne kadar olduğu araştırılıyor. Peki 2020 yılında kira yardımı nasıl ve ne kadar yapılacak?

İlk kira yardımı 2019 yılında ödenenler bu yıl devam edecek yardım tutarını merak ediyor. Bu yıl 715 ile 1.150 TL arasında değişecek. Bakanlık tarafından verilen yardım tutarları ise şu şekilde;

715 TL
Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tunceli, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis.

810 TL
Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye, Düzce.

905 TL
Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Sivas, Tokat, Zonguldak, Batman, Çanakkale.

995 TL

Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Van.

Bin 85 TL

Adana, Antalya, Bursa, Konya.

Bin 150 TL

Ankara, İstanbul ve İzmir.

Kentsel dönüşüm kira yardımı koşulları nedir?

Kentsel dönüşüm kapsamında kira yardımı almak için binalarınızın riskli bir yapı olması gerekiyor. Binanınız için ilgili kurumlar yada riskli bina raporu temin elinizde olması gerekiyor. Hak sahiplerinin gerekli belgeleri düzenleyip Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüklerine başvurması gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz