2020 yılı için lojman kira fiyatları açıklandı. Lojman bedellerinin Resmi Gazete ile 397 nolu sayımda yer aldığını belirtelim. İşte diğer detaylar…

2020 yılı içerisinde güncellenecek lojman kira bedelleri kısa süre önce açıklandı. Geçtiğimiz yıl metrekare kira ücretleri 4,85 TL kaloriferli konutların bu yıl metrekare fiyatları 5,53 TL olarak açıklandı.

Yeni tebliğ ile beraber 2020 yılı kira bedelleri belli oldu. Tebliğ kapsamında kerpiç, ahşap, bağdadi ve benzeri birçok konut için aylık metrekare fiyatlarına 2,69 TL kalorifersiz konutların 4,21 TL ve kaloriferli konutların ise 5,53 TL olarak güncellendiğini belirtelim.

Kira bedeline yapılacak ilaveler neler?

Kira ücretlerine ek olarak her ay metrekare başına kaloriferci ve kapıcı gibi kurum ve kuruluşlarca karşılandığı konutlardan ise 0,65 TL metrekareye ek ücret alınacak. Elektrik ve su giderleri ise kurum ve kuruluşların yapacağı gerçek giderler ele alındıktan sonra kişilerden tahsil edileceği yönünde. Buna ek olarak sayaçların ayrılmasının mümkün olmayacağından elektrik ve su gibi giderler hizmet binası yada fabrika tesislerinden karşılanacağı söyleniliyor.

a) Elektrik sayacının ayrılmasının mümkün olmaması halinde 1,23 TL/metrekare,

b) Su sayacının ayrılmasının mümkün olmaması halinde 1,06 TL/metrekare,

c) Elektrik ve su sayacının her ikisinin de ayrılmasının mümkün olmaması halinde 2,29 TL/metrekare,

ç) Konutlarda kullanılan su, şehir şebekesi dışında kuyu, artezyen, kaynak suyu ve benzeri su kaynaklarından karşılanıyor olması halinde 0,57 TL/metrekare ilave kira bedeli alınır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz