2020 Yılına Kadar Üç Yeni Havalimanı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamalara göre, Karaman, Yozgat, Bayburt ve Gümüşhane’ye havalimanı yapılması planlanıyor.

Havacılıkta En Hızlı Büyüyen Ülke Türkiye Oldu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, son 14 yıl içerisinde 26 olan aktif havaalanı sayısının iki katını geçerek 55’e ulaştığını, mevcut havalimanlarının da yenilendiğini belirtti. Ahmet Arslan,  “Özellikle havacılık alanında dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Türkiye oldu. Uluslararası hava taşımacılığı sektörü son on yılda yüzde 5,6 büyürken, Türkiye’de bu oran yüzde 14’ü buldu.” şeklinde konuşarak ülkenin hızla büyüdüğünü de ekledi.

Bu Yıl Üç Havalimanının İhalesi Çıkacak

Ahmet Arslan, bu yıl içerisinde üç yeni havalimanının ihalesinin çıkacağını belirtti. Havalimanı bulunmayan Karaman ve Yozgat illerine kendine ait, Gümüşhane ve Bayburt illerine ise ortak havalimanı yapılacağı belirtildi. Bakan Ahmet Arslan, ‘Havalimanı bulunmayan diğer şehirlerimize de havalimanı yapılmasına yönelik çalışma yürütüyoruz. Bu kapsamda etüt ve proje çalışmaları tamamlanan 3 havalimanının yapımı ihalesine bu yıl içinde çıkılacak.” şeklinde konuştu.

Hedef 2020 Yılına Kadar Tamamlamak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yapılması planlanan üç yeni havalimanının yaklaşık olarak 800 milyon lira gibi bir maliyetinin bulunduğunu, 2 milyon kapasiteli olduklarını ve üç yeni havalimanının inşa işlemlerinin de 2020 yılına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz