Lojman satışları için start verildi. 5 farklı ilde satış ihalesi için talimatın verildiği ve 37 ilde değerleme işlemlerinin sürdüğü ifade edildi. İşte tüm detaylar…

Devlet kamu lojmanları için başlama komutunu verdi. Millet vekillerinin sorularını teker teker cevaplayan Bakan Murat Kurum, 218 bin 575 adet genel bütçeli idarelere tahsisli, 30 bin 939 adet de diğer idarelere tahsisli olmak üzere kamuda toplam 249 bin 514 adet lojman olduğunu söyledi.

5 ilde satış ihalesi için talimat verildiğini söyleyen Kurum, 37 ilde değerleme işlemlerinin sürdüğünü söyledi. Bu yıl ise 50 bin lojmanın satışı öngörülüyor. Kamu lojmanları satışından beklenen gelir ise 1.2 milyar TL olarak belirtildi.

İLK ETAPTA 5 BİNİ SATIŞA ÇIKIYOR!

Son haberlere baktığımızda ve Bakan Kurum açıklamalarına göre ilk olarak kat mülkiyeti/irtifakı olan 5 bin lojmanın satışının yapılması bekleniyor. Ankara, Antalya, Bursa, İzmir ve Mersin olmak üzere 5 ildeki lojmanların satış ihalesi için talimat verildi. 37 ilde de satış için lojmanlarda değerleme işlemlerinin tamamlanmasını bekliyoruz.

140 BİNİ SAVUNMA VE GÜVENLİKTE OLARAK AÇIKLANDI!

Bakan Kurum açıklamalarında, kamu lojmanlarından savunma, güvenlik ve adalet hizmetlerinde çalışan personelin kullandığı konut sayısının yaklaşık 140 bin adet olduğunu söylerken, kampus alanında kalan ya da hizmet binaları ile bütünlük içinde olan yaklaşık 59 bin adet lojmanın yer aldığını dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz