TOKİ Yüzde 20 İndirim Kampanyası Şartları Nelerdir?

Toplu Konut İdaresi tarafından uzun süredir beklenen yüzde 20 indirim kampanyası sonunda başladı. 21 Ağustos 2017 itibari ile başlatılacak olan indirim kampanyasının duyurusunun yapılması ile beraber pek çok kişi konu hakkında araştırmalar yapmaya başladı. Peki, TOKİ % 20 indirim kampanyasından kimler yararlanabilir, başvuru tarihleri ve şartları nelerdir?

TOKİ Yüzde 20 İndirim Ne Zaman?

TOKİ indirim kampanyası için belirlenen tarih 21 Ağustos 2017 olarak açıklanmış durumda. TOKİ indirim kampanyası son başvuru tarihi olarak ise 29 Eylül 2017 belirlenmiş durumda. Yani indirim kampanyasında yararlanmak isteyen kişilerin 21 Ağustos itibari ile başvurularını yapmaları ve işlemlerini en geç 29 Eylül tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekiyor.

TOKİ İndirim Kampanyasından Kimler Yararlanabilir?

TOKİ tarafından satışı gerçekleştirilen ve satışı 2015 yılı sonuna kadar gerçekleştirilen ya da geri ödeme taksitleri 2015 sene sonuna kadar başlayan alımlarda bulunan konut ve işyeri sahipleri yararlanabilmektedir. Bu kriterleri taşıyan kişilerin yapmış oldukları erken kapatma başvurularında kalan borç tutarına yüzde 20 indirim yapılarak tahsilat yapılmakta, yani peşin ödeme indirimi olarak kalan borca yüzde 20 indirim uygulanmaktadır. Yine kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin kesinlikle geriye dönük olarak emlak vergisi borcu ve TOKİ taksit borcu bulunmaması şartı da aranmaktadır. Buna ek olarak TOKİ’ye kalan borcu 12 aydan daha az olan işyeri ve konut sahiplerinin de indirim kampanyasından yararlanmalarına izin verilmemektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz