2B Arazi Başvuruları Talep Üzerine Yeniden Uzatıldı 

Hatırlanacağı üzere 2B arazi başvuruları için 7 Eylül tarihine kadar ek başvuru süresi tanınmıştı. Bakanlar Kurulu ise konu hakkında yeni bir karar vererek bu süreyi 6 aya kadar daha uzattı. 2B arazisine başvuruda bulunma hakkı kazanan daha fazla kişinin bu haktan yararlanmasını sağlamak adına tanınan bu hak ile hem 2B arazi başvurusu için süre uzatıldı hem de ödemede gecikmeye düşen kişilere ikinci bir şans tanınmış oldu.

Başvuru Süresi 6 Ay Daha Uzatılmış Oldu 

Bakanlar Kurulu tarafından Resmi Gazetede yayımlanan yeni karar ile beraber 2B arazileri için başvuru süresi 6 ay daha uzatılmış oldu. Yani 2B arazi başvurusunda bulunmak isteyenler, tebligat yapılmasına rağmen hala ödeme yapmamış olanlar ve taksitli satışlarda iki veya daha fazla taksiti ödemeyen kişilere 7 Mart 2018 tarihine kadar yeniden başvuruda bulunma hakkı tanınmış oldu. Aynı karara eklenen madde sayesinde tarım arazileri için yapılacak olan başvurularda da 1 yıllık uzatma kararı getirildi.

2B Arazi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2B arazi başvurusu için defterdarlıkların ve mal müdürlüklerinin üzerinden müracaatta bulunulması yeterli oluyor. Bu başvuru esnasında 2B arazi başvuru dilekçesi, başvuruda bulunacak olan kişinin kimlik belgesi, başvuru bedelinin yatırıldığını gösteren makbuz, tüzel kişiler için talep edilen yetki belgesi ve mirasçı olan kişilerin veraset ilamı getirmeleri yeterli oluyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz