2B Arazi Başvuruları Uzatılacak Mı?

Maliye Bakanlığı tarafından Hazineye para akışını arttırmak için çıkarılan 2B arazi satışları için başvuru süresi en son yeniden uzatılmıştı. Başvuru süresinin dolmasına sayılı günler kala yeniden uzatma kararı alındığı Bakanlar Kurulu tarafından duyurulan 2B arazi başvuruları için yeniden geri sayım başladı. Gözler yeniden Bakanlar Kuruluna çevrilirken yeni bir uzatma kararı çıkıp çıkmayacağı merak konusu oldu. Peki, 2B arazileri yeniden uzatılacak mı?

2B Arazi Başvurusu Ne Zaman Sona Erecek?

Yeni bir uzatma kararı alınmaması durumunda 2B arazi başvuruları 7 Mart 2018 tarihi itibari ile sona erecek.  Hatırlanacağı üzere ilk yapılan açıklamada 2B arazisi için son başvuru tarihi olarak 7 Mart 2017 tarihinde 6 aylık ek süre eklendiği açıklaması yapılmıştı. 7 Eylül 2017 tarihinde başvuruların sona ermesi beklenirken Bakanlar Kurulu yeni karar alarak 3 Ekim 2017 tarihinde yeniden uzatılmıştı. Son alınan karar kapsamında da 7 Eylül 2017 tarihi temel alınmak üzere 2B arazi başvuruları için sürenin 6 ay daha uzatıldığı açıklanmıştı. Alınan son karara göre 2B arazi başvuruları 7 Mart 2018 tarihinde sona ermiş olacak.

2B Arazi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mal Müdürlükleri ve Defterdarlıklar üzerinden 2B arazi başvuruları gerçekleştirilebiliyor. Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin;

  • 2B arazi başvuru dilekçesi,
  • Kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi,
  • 2B arazi başvuru bedelinin yatırıldığını gösteren belge,
  • Başvuru tüzel kişiler için yapılıyorsa bu durumda yetki belgesi ve mirasçılardan alınan veraset ilamı evraklarını hazırlamaları gerekmektedir.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz