2B Araziler Nerede?

2B arazileri rantı yüksek, zeytinlik, narenciye, otlakların sıklıkla bulunduğu bölgelerde sık bir şekilde yer alması ile biliniyor. Nitekim bu arazi çeşitlerinin değerlerinin belirlenmesi konusunda da devletin attığı ciddi adımların mevcut olduğunu biliyoruz. 2B arazileri üzerinde yaklaşık bir miktar olarak söylemek gerekirse 400 bin tane yapının olduğunun da ve bu yapıların devlet tarafından yapıldığını da belirtmek gerekiyor. 2B Araziler Yoğunluk Olarak %80 Antalya Bölgesi, Mersin Bölgesi, Kocaeli Bölgesi, Yalova Bölgelerinde bulunmaktadır. Tabi ki insanların aklına gelen ilk sorulardan bir tanesi de bu araziye tabi olan yapılan fiyatları ve arazinin toplam bedelini öğrenmenin yolları olacaktır.

2B Arazi İçin Başvuru Süreci

Defterdarlık ve mal müdürlüklerine yapılacak olan satın alma başvurusu ile beraber aslında arazi için süreç otomatik olarak başlamış oluyor. Tabi ki bu başvurular için belirli şart ve koşulları yerine getirme zorunluluğunuzun yanında bir takım belgeleri de yanınızda bulundurmanız gerekiyor.

2B Arazi Fiyatları

Bu başvurular ile beraber 2B arazi fiyatlarını öğrenmeniz için de belirli bir internet platformu kurulmuş durumda. Bu site üzerinden gireceğiniz bilgiler ile beraber arazi bedeli karşınıza nesnel bir şekilde geliyor. Ancak bu sistem içerisinde size verilen fiyat her zaman belirlenen bedel ile eş değer olmayabiliyor. Dolayısı ile bu arazileri satın almak isteyenlere de itiraz yolu açılıyor. İnternet sitesi üzerinden yapacağınız sorgulama ile beraber metrekare cinsinden değeri rayiç metrekare değerini de alıcılara işaret ediyor. Ödemeniz gereken bedeli öğrenmek için ise bilirkişilerin vereceği kararların elzem bir noktada olduğunun bu noktada altını çizmek gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz