2B Arazilerden Konut Daire Almak

2B arsa satışları belli dönemlerde Maliye Bakanlığı tarafından satışa çıkarılan emlaklardır. 2B arsadan daire almak için bu zaman dilimlerini iyi ayarlamanız ve takipte olmanız gerekiyor çünkü dilediğiniz zaman gidip bu arsalardan emlak alamaz, ya da herhangi bir başvuruda bulunamazsınız! Bu daireler az önce de belirttiğimiz gibi belli kararlar doğrultusunda satışa çıkıyor ve Maliye Bakanlığı bu süre zarfında gerekli yerlerde bildiri yayınlıyor. 2B arsadan daire almak ya da bir emlak sahibi olmak ne karda mantıklıdır sorusu çok fazla soruluyor ve dilerseniz bu sorulara hep birlikte cevap vermeye çalışalım ve bir yatırım aracı olarak bu alanları nasıl değerlendirebileceğimizi konuşalım. Eğer ki böyle bir düşünceye sahipseniz sizler de ilk etapta ne amaçla kullanacağınızı bilmeniz gerekiyor. Alacağınız alanı genellikle iş yeri açmak için kullanmanız daha mantıklı olacaktır ve asla gecekondu yapılanmaları gibi bir düşünce ile satın almayın çünkü bu yapılar en kısa sürede müdahale edilen ve elinizden alınan yapılardır. İllegal hareket etmek için satın alınabilecek alanlar değildir, bu yüzden iş yeri ya da ticarethane olarak bu alanlarda işlem yapabilirsiniz.

Günümüzde bu alanlar yatırım planlarında değerlendiriliyor ancak rekabet ve piyasa çok fazla düştüğü için fiyatlarda geriye çekildi ve alımlarda çok fazla rekabet olmadığını da belirtmek gerekiyor. Satın alma işlemleri öncesinde sizler de bu alanları ne için değerlendireceğinize net bir şekilde karar vermelisiniz ve net bir fikre sahip olduktan sonra gerekli işlemleri yapabilirsiniz. Satın alacağınız arsalar için Maliye Bakanlığından gelecek bildiriyi beklemeniz gerekiyor çünkü yazımızın başında da belirttiğimiz gibi istediğiniz zaman bu arsaları satın alamıyorsunuz, yani doğru zamanı beklemeniz ve bu zaman diliminde hareket etmeniz gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz