2B Arazisi Başvuruları Sona Erdi

Hükümet ile vatandaşlar arasında yaşanan en büyük sorunlardan biri olan mülkiyet sorunlarını çözmek adına çıkarılan 2B yasası kapsamında devam eden 2B arazi başvuruları resmen sona erdi. 2B arazilerinden satın almak için hak tanınan kişilerin sunulan bu büyük fırsattan yararlanmak için başvurularını tamamlamamaları durumunda ne yazık ki bu hakları ellerinden alınmış oldu.

Yeniden 2B Arazi Başvuruları Başlayacak Mı?

Kendilerine sunulan bu haktan yararlanmayan ancak sonradan bundan pişman olan kişilerin şu anda en çok merak ettikleri konuların başında yeniden böyle bir hak tanınıp tanınmayacağı oldu. Ancak Maliye Bakanlığı sürenin dolmasına az bir süre kala tekrar tekrar böyle bir uzatma yapılmayacağı ve bunun sunulan son fırsat olduğunu dile getirmişti. Yine de elde kalan 2B arazileri için böyle bir karar alınması devletin gelire olan ihtiyacına bağlı olarak verilebilir gibi görünüyor. Başvurular 7 Mart 2018 tarihinde sona ermişti. Şimdi gözler Maliye Bakanı Naci Ağbal’a çevrildi. Bakanın konu hakkında yapacağı açıklama büyük bir merakla bekleniyor.

507 Bin Adet Taşınmaz Satışı Gerçekleştirildi

2B arazi başvuruları için tanınan süre kapsamında 828 bin kişi kendilerine sunulan bu haktan yararlanmak adına başvuruda bulundu. Yapılan başvuruların değerlendirilmesinin ardından 707 bin kişi bu haktan yararlandı ve bu kişilere 507 bin âdetin satış işlemleri tamamlandı. Elde kalan diğer taşınmazların satışı için ise yeni bir fırsat sunulup sunulmayacağı konusunda açıklama yapılması bekleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz