2B Arsa İmarlı Olur mu?

2B arsaları sorunu halen devam etmekte olan, satıcıları ve 2B arsaları sahiplerinin mağduriyetlerinin yaşanmaması için, gerekli önemlerin alınması ve 2B arsaları konusunda, iyileştirmelerinin yapılması gerekmektedir.

Önemli Olan İmarı mı? Ucuzluğu mu?

Uzmanlara göre önemli olan 2B arsalarının fiyatları değil, imara açık olup olmaması önemlidir. Diğer yazımızda 2B arsa satın almanın doğru olup olmadığı konusunda bilgiler vermiştik. 2B arsalarının imara açık olması, 2B arsası satın alındıktan sonra yasal çerçeve dâhilinde yapı izni ve diğer izinlerin doğrudan alınması demektir.

2B Arazilerde İmar Var mıdır?

2B arsalarında imar olmaktadır. Fakat 2B arsaları imara açılırken bazı sıkıntılar ve sorunlar yaşanmaktadır. Bu gibi sıkıntılarla karşılaşmamak için 2B arsasının imara açık olup, olmadığına dikkat etmek gerekir. İmara açık olmayan, yeni açılan 2B arsalarına imar verilmez diye bir durum söz konusu değildir. Bu arsalar 2 3 yıl içerisinde değerlenirse, mutlaka imar izni çıkabilir.

Bu tarz bir yatırım yapmak isteyen kişiler varsa, doğru yerlerde 2B arsalarını satın alıp, değerlenmesini bekleyebilirler. 2B arsaları konusunda Maliye bakanlığının uyguladığı politika ve kanunlarda takip edilmeli ve buna göre 2B arsaları satın alınmalıdır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz