2B Arsaların Satışı Tapuda Olur mu?

2B Satışı Tapuda Olur mu?

2B arsalarına gelen yasa düzenlemeleri ve iyileştirmeleriyle birlikte alım-satım ve devir işlemleri tapuda yapılabilmektedir. Daha öncelerden 2B arsalarının denetim sıkıntısı ve alım-satım işlemlerinin takibinin zor olmasından dolayı, alıcı ve satıcı kendi aralarında anlaşarak 2B arsasının satışını yapıp bunu tapuda göstermekteydiler.

2B arsaları kanundaki iyileştirmelerden sonra, alım-satım ve devir işlemleri tapu ve noter onaylı yapılmaya başlanmıştır.

Tapusuz 2B Arazilerin Satışları

Tapusuz 2B satışları genel olarak tapu da yapılması mümkün olmamakla birlikte, tapusuz 2B arsası satın alırken tapu harcı, noter harcı gibi gerekli harçların yatırılması söz konusu olmaktadır.

Fakat tapulu 2B arsaları rahatlıkla tapuda ve noterde işlem görebilmekte ve buralarda yasal çerçeve içerisinde alım-satım ve devir işlemleri yürütülmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz