2B ve Tarım Arazileri İçin Geri Sayım Başladı, Son Gün 7 Eylül!

2B arazileri ve tarım arazileri için başvuru ve ödeme süresi 7 Eylül itibari ile sona eriyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal başvuruda bulunmak isteyen vatandaşları uyararak son başvuru tarihini hatırlattı.

Tanınan Ek Süre Doluyor 

Hatırlanacağı üzere 2B arazi sorunu bir dönem ülke gündemini oldukça fazla meşgul etmişti. O dönemde 2B yasası olarak anılan bir yasa çıkarılmış ve hak sahiplerine bu arazilerin belirli bir tutar karşılığında satılmasına karar verilmişti. İşte söz konusu bu arsaları satın almak isteyen kişilerin ve satın alanların ödemelerini yapmaları için başvuru ve ödeme tarihleri 7 Eylül tarihine kadar uzatılmıştı.

Bu kriterlere uyan toplamda 666 bin taşınmaz olduğu açıklanırken bu taşınmazlardan 482 bin tanesinin satışı resmi olarak gerçekleştirildi. Söz konuş taşınmazların bir bölümü peşin olarak satılırken bir bölümü ise taksitli olarak satıldı. 9,5 milyar değerinde satış yapan Maliye bu tutarın 6,5 milyar lirasını ise tahsil etti.

Bayram Tatilini Dikkate Alın!

Son ödeme tarihinin yaklaşması ile beraber vatandaşlara bilgilendirici mesajlar gönderdiklerini belirten Bakan Naci Ağbal bayram tatilinin ardından sadece 3 gün kalacağını hatırlatarak yoğunluk yaşanmaması nedeni ile vatandaşları işlerini son güne bırakmamaları yönünde uyardı. Hak kaybı yaşanmaması adına herkesi dikkatli olması yönünde uyaran Ağbal peşin ödemelerde de faiz indirimi yapacakları müjdesi verdi.

2B Başvuru SüreleriUzatıldı, 2 B Arazileri ile alakalı yeni ve eski haberler için

https://www.emlakdanismanlari.com/etiket/2b-arazileri

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz