3. Havalimanı Metrosu Ne Zaman Açılacak?

İstanbul’un mega projeleri arasında yer alan ve Türkiye’yi havayolu taşımacılığında bir numaraya taşıyacak olan İstanbul 3. Havalimanı açılışı için geri sayım devam ediyor. Havalimanı inşaatı için çalışmalar devam ederken bir yandan da havalimanına ulaşımı kolaylaştıracak olan yeni metro hattı için de ekipler çalışmalarına büyük bir özveri ile devam ediyor.

Yeni Havalimanı Metrosu Ne Zaman Açılacak?

Gayrettepe Yeni Havalimanı metrosu hakkında açıklamalarda bulunan Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir metro hattında çalışmaların sorunsuz devam ettiğini söyledi. Özdemir yapmış olduğu açıklamasında havalimanı projesinin açılışının planlandığı gibi 29 Ekim tarihinde yapılacağını söylerken havalimanına ulaşımı sağlayacak olan tüm karayolu bağlantılarının bittiğini söyledi. İstanbul 3. Havalimanı metrosu için ise hizmete girme tarihi 2019 olarak belirlendi. Yeni Havalimanı metrosu en geç 2019 yılı sonuna kadar hizmet vermeye başlayacak.

İstanbul 3. Havalimanı Metrosu Güzergâhı

Gayrettepe – Kemerburgaz – Yeni Havalimanı Metro Hattı toplam 9 duraktan oluşuyor ancak sahip olduğu entegrasyon noktaları sayesinde ulaşım ağı genişliyor. İstanbul 3. Havalimanı metrosu durakları Gayrettepe, Kağıthane, Hasdal, Kemerburgaz, Göktürk, İhsaniye, Yeni Havalimanı 1, Yeni Havalimanı 2 ve Yeni Havalimanı 3 olmak üzere 9 duraktan oluşuyor. Ayrıca Gayrettepe İstasyonu’nda Metrobüs ve Şişhane – Taksim – 4.Levent – Hacıosman Metro Hattı ile buna ek olarak Kağıthane İstasyonun’da Kabataş – Beşiktaş – Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı ile entegre olarak yolculuğa devam edilebiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz