3. Havalimanı projesinin beklenenden çok daha hızlı ilerlemesi ile 2016 yılının son aylarında resmi olarak hayata geçen Hava Kent Yapı Kooperatifi, bölgede artan konut fiyatlarınd

Hava Yolu Çalışanları Kendi Konutlarını Yapmaya Başladı
3. Havalimanı projesinin beklenenden çok daha hızlı ilerlemesi ile 2016 yılının son aylarında resmi olarak hayata geçen Hava Kent Yapı Kooperatifi, bölgede artan konut fiyatlarından etkilenmek istemeyen hava yolu çalışanlarının, kendi konutlarını inşa etmesini hedefliyor.
Ekip Ruhu ile Ucuz ve Kaliteli Konut
Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, ekip ruhunun çok önemli olduğunu, kooperatif modelin insanlarda olumsuz bir algı bıraktığını, “Biz bu olumsuz algıdan kurtulabilmek için bütün işlerimizi şeffaflık çizgisinde götürüyoruz. Üyelerimiz ile sürekli kontak halindeyiz. Bütün gelişmelerden üyelerimizi anında haberdar ediyor. Hava yolu personeli ailesinden çok ekip arkadaşlarını görür onun için bizim ekip ruhumuz çok güçlüdür. Biz bu ekip ruhu ile ucuz ve kaliteli konut üretmek için yola çıktık” sözleri ile açıkladı.
Bölge, Cazibe Merkezi Olacak
3. Havalimanı’nın faaliyete geçmesi sonucunda bölgenin konuta çok fazla ihtiyacı olacağını ve ayrıca cazibe merkezi haline geleceğini belirten Erkut Çavuş, sözlerine  “Biz bu olumsuz algıdan kurtulabilmek için bütün işlerimizi şeffaflık çizgisinde götürüyoruz. Üyelerimiz ile sürekli kontak halindeyiz. Bütün gelişmelerden üyelerimizi anında haberdar ediyor. Hava yolu personeli ailesinden çok ekip arkadaşlarını görür onun için bizim ekip ruhumuz çok güçlüdür. Biz bu ekip ruhu ile ucuz ve kaliteli konut üretmek için yola çıktık” şeklinde devam etti.
Ulaşıma Önem Verildi
Erkut Çavuş, ulaşım olanaklarına önem verildiğini ve projenin havalimanına yalnızca üç kilometre uzaklıkta olduğunu, ”Hava yolu çalışanları iş yaşantılarında zamanla mücadele ettikleri için trafikte geçirdikleri zaman onlar için çok önemlidir. Biz proje alanını belirlerken bu kritere çok dikkat ettik. Maddi değeri olsun, kazanç sağlasın ama aynı zamanda ulaşımı çok kolay olsun istedik. 300 konutluk ilk etabımız havalimanına sadece 3 km uzaklıkta yer almaktadır. Ayrıca Karadeniz’e yapımına başlana  büyük yat limanına komşu olacaktır.” sözleri ile belirtti.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.