3. Havalimanının Adı Ne Olacak?

Hedeflenen süreçte ilerlenme sağlanırsa 29 Ekim 2018 tarihinde ilk uçak seferlerine ev sahipliği yapacak olan İstanbul 3. Havalimanı için Google isim açıklamasında bulundu. Şu ana kadar proje hem “İstanbul 3. Havalimanı” adı ile anılırken Hürriyet Gazetesinde köşe yazarı olarak yazı yayımlayan Cengiz Semercioğlu Google üzerinden keşfettiği ilginç bir detayı paylaştı.

Google Zaman Çizelgesinde Havalimanı Adı Yazıyor

Cengiz Semercioğlu 29 Ekim 2018 tarihinde açılış töreninin yapılmasının beklendiği Türkiye’nin gurur projelerinden biri olan yeni havalimanı projesinin adının Google zaman çizelgesinde yazdığını iddia etti. Bu zaman çizelgesine göre Google yeni hava limanının adını “Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı” olarak duyurdu.

İddialar Tahminden Öteye Gitmiyor

Google tarafından havalimanı için yazılan ismin resmi bir kaynağı bulunmuyor. Bu nedenle girilen isim için şu anda kesin bir bilgi bulunmuyor. Havalimanı tamamlandığında ilk etapta 100 bin kişiye istihdam kaynağı sağlayacak. Diğer etaplarda kademeli olarak tamamlanarak devreye girdikçe toplamda 220 bin kişi havalimanı sayesinde işe kavuşacak. Şu ana kadar havalimanı toplam inşaatının yüzde 85’lik bölümü tamamlanırken kalan kısmında 29 Ekim tarihine kadar bitirilmesi için şantiyede yoğun bir çalışma yürütülüyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yakından takip edilen projede yapılan resmi açıklamalarda da hiçbir sarkma olmadığı ve projenin öngörülen sürede bitirileceği belirtiliyor. Havalimanının ismi hakkında da henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz