3 Katlı Tünel Projesinde Tarih Netlik Kazandı

 

Karayolu ve Metro ağının ortak bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayacak olan Büyük İstanbul Tüneli Projesi tarafından Aralık ayında çıkarılacak olan ihalenin 10 istasyon, 9 farklı raylı sistem ve ekspres metro ile bağlantısı yapılarak dünyada bir ilk olacak olan projenin ihale tarihi resmen açıklandı.

Dünyada bir ilk olarak görülen Büyük İstanbul Tünel projesinin Aralık ayında ihaleye açılması bekleniyor. İstanbul trafiğini bir hayli rahatlatacak olan projede Asya ve Avrupa kıtalarının birbirine bağlanması amaçlanıyor.

Sabah’tan Barış Şimşek’in haberine göre 2015 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile gündeme gelen Büyük İstanbul Tüneli projesinde karayolu ve metro ağı ortaklaşa kullanılacak.

Ekonomik ve pratik çözüm olarak görülen ilgili projede boğazı bir defada geçilerek yüksek maliyetin düşürüleceği düşünülüyor.

Günde 6.5 Milyon İnsan

 

 

15 Temmuz Şehitler Köprüsünün ihtiyacı olan metro tüneli ile, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünün ihtiyacı olan Karayolu tüneli birleştirilerek tek bir hamlede yapılarak tek tünel şeklinde geçilebilecek. Günde 6.5 milyon insanın kullanacağı bu sistem dünyada bir ilk olacak ve farklı modeliyle dünya çapında model olabilecek.  Toplamda 10 istasyon, 9 farklı raylı sistem ve ekspres metro ile birbirine bağlanacak.  Bu proje kapsamında İstanbul’un 3 havalimanı da birbirine bağlanabilecek.

İncirli- Topkapı-Okmeydanı – Mecidiyeköy- Altunizade – Söğütlüçeşme aksına raylı sistem sayesinde bir rahatlama getirilecek. Projenin 2018 Aralık ayında çıkarılması beklenirken önümüzdeki yıl başlanması tahmin ediliyor.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz