300 Bin Sıfır Konut Satılmayı Bekliyor!

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, İstanbul’un dış çeperlerinde ciddi bir gayrimenkul hareketliliğinin bulunduğunu, tahmini 300 bin sıfır konutun satılmayı beklediğini söyledi.

Fiyatlar 150 Bin TL’den Başlıyor

Deniz Çağlar, özellikle dış çeperlerde ve kısmi de olsa merkezi ilçelerde ciddi bir gayrimenkul hareketliliğinin meydana geldiğini belirterek,  “Şu anda bizim tahminlerimize göre İstanbul’da 300 bin sıfır konut satılmayı bekliyor. Yıl sonu yaklaşıyor, dolardaki hareketlilik de herkesçe malum. Yeni yıl olmadan bu stoku tüketmek isteyen konut sahipleri ciddi kampanyalar başlattı.” açıklamalarında bulundu.

Satılmayı bekleyen konut sayısının en çok Başakşehir ve Esenyurt’ta olduğunu da belirten Çağlar, fiyatların 150 bin TL’den başladığını vurguladı. Çağlar, 2+1 dairelerin bahçe katlarında 150 bin TL’ye, ara katlarda ise 200 bin TL’ye konut bulunabileceğini söyledi. Bu fiyatların altında konut bulmanın zorluğuna dikkat çeken Deniz Çağlar, site tarzı yerlerde fiyatların 300 bin TL’den başladığını, gayrimenkulün her zaman karlı bir yatırım olduğunu da ekledi.

2018’de Büyük Konut Satışı Bekleniyor

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, ülkemizde her yıl 600 bin konut ihtiyacı olduğunu, son dönemde her yıl satılan konut sayısının 1 milyonun üzerinde olduğunu, bu yıl bu sayının 1 milyon 400 bin olması yönünde beklentilerin bulunduğunu belirtti. 2018 yılında da bu civarda satış beklendiğini söyleyen Çağlar, son 10-15 yılda gayrimenkulün hiçbir zaman değerinden taviz vermediğini de vurguladı.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz